Haberler     Tarihimiz     Teknik ve Taktik     Kondisyon     Eğitim  
GS 2019 Kış Kampı
GS 2019 Futbol Eğitim ve Seçme Kış Kampı Antalya da
Ekleme Tarihi : 13-Haziran-2011 - Pazartesi - 16:38:36
Büyült
Küçült
İnegöl'de Galatasaray Futbol Okulu
İnegöl'de Galatasaray Futbol Okulu

Gümüş Halı Saha Tesislerindeki açılışa, Galatasaray forması altında 1983-1984 sezonunda 16 gol atarak, lig tarihinde ilk yabancı ''Gol Kralı'' unvanına sahip olan Hodziç ile 1988-1989 sezonunda Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı finale kadar çıkan Galatasaray'ın en önemli oyuncularından biri olan Cevad Prekazi de katıldı.


Açılışta konuşan ve Galatasaraylı olduğu bilinen AK Parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı, Galatasaray'ın 14 yıl üst üste şampiyon olamadığı yılları anımsatarak, ''1986-1987 sezonunda şampiyon olarak o kötü döneme son vermiştik. Ardında da şampiyonluklarda diğer rakipleri geride bırakmıştık. Galatasaray, Avrupa'da ilk oynayan, UEFA Kupası'nı da ülkemize getiren 100 yıllık Avrupalı bir takım. 1986-1987 yıllarının gol makinesi Tarık Hodziç ve roket ayak Prekazi'nin aramızda olması bizleri çok mutlu etti. Bu sene Fenerbahçe şampiyon oldu ama inşallah Fatih Terim ile yeniden Türk futboluna damga vurmaya geliyoruz'' dedi.


Galatasaray Futbol Okulları Yöneticisi Savaş Çam ise yeni yönetim kurulunun İnegöl'e selamlarını ilettiklerini, 62 futbol okulunun ardından İnegöl'de de bir okul açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


İnegöl Galatasaray Futbol Okulu Koordinatörü Cengiz Türe de yaptığı konuşmada bir zamanlar hayalini kurdukları olayın gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek, ''Buradan yetişecek olan yetenekler inşallah İnegöl'e, Galatasaray camiasına hizmet ederler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi.


Konuşmaların ardından Galatasaray Futbol Okulunun açılışı yapıldı.Okuma: 6152 Bu Haberi Paylaş : Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş Yahoo'da Paylaş